Paula Stellmach

Przekaż 1% Pauli Stellmach z Częstochowy. Poznaj czym jest dziecięce porażenie mózgowe. Nie jest chorobą postępującą ani zaraźliwą a stanem spowodowanym przez uszkodzenie tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Paralysis cerebralis infantium. Cerebral Palsy. MPDz.

Ośrodek dla Pauli

Jesienią mieliśmy zamieszkać pod Opolem.Mąż pracuje w Opolu. Niestety nie mieliśmy szans na ośrodek dla Paulusi. Mieliśmy zapewnienie że Paula dostanie miejsce w ośrodku terapii zajęciowej.  Po rozmowie z właścicielką ośrodka zostaliśmy na lodzie. Wymogiem było zameldowanie w Opolu oraz kolejka około 10 -osobowa tj. 2-4 lata.

Wróciliśmy do Częstochowy. Paula dostała szansę powrotu do ośrodka gdzie uczęszczała od 5-tego roku życia. Mąż dojeżdża do pracy. Paula jest szczęśliwa że może przebywać wśród ludzi. Bardzo potrzebuje kontaktu ze znajomymi i traktowania jak normalnego zdrowego człowieka. Nie można skazać dziecka na izolację społeczną z powodu zbyt małej ilości ośrodków dla niepełnosprawnych. Miliony złotych są tracone na dziwne projekty unijne oraz inwestycje nie mające racji bytu a  osoby w potrzebie  są nie zauważane.

Władze Częstochowie chcą zlikwidować dowożenie osób niepełnosprawnych do szkół, pracy,na badana itp. Kierowcy dostali wypowiedzenia i kolejny” problem” władze miasta mają rozwiązany, twierdzą że można jeździć tramwajami. Dla zdrowych ludzi to błahostka ale dla nas to kolejna przeszkoda w egzystencji.

Autor: paulastellmach

https://paulastellmach.wordpress.com Przekaż 1% Pauli Stellmach z Częstochowy. Poznaj czym jest dziecięce porażenie mózgowe. Nie jest chorobą postępującą ani zaraźliwą a stanem spowodowanym przez uszkodzenie tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Paralysis cerebralis infantium. Cerebral Palsy. MPDz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.