Paula Stellmach

Przekaż 1% Pauli Stellmach z Częstochowy. Poznaj czym jest dziecięce porażenie mózgowe. Nie jest chorobą postępującą ani zaraźliwą a stanem spowodowanym przez uszkodzenie tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Paralysis cerebralis infantium. Cerebral Palsy. MPDz.

Krótka historia Pauli

Witam.

Nazywam się Krystyna. 02.01.1996 urodziłam córeczkę, która ma na imię Paula. Córka urodziła się w Częstochowie z niedotlenieniem mózgu, ponieważ lekarze zbyt długo czekali i nie przeprowadzili cesarskiego cięcia. Tylko dzięki interwencji ordynatora córka jest wśród nas. To on reanimował ją całą drogę do kliniki w Załężu gdzie była przewieziona po porodzie. Przez  trzy doby była pod respiratorem, w czwartej zaczęła oddychać sama. Gdy Paula miała dwa tygodnie życia przeszła operację torbiela koło nadnercza w Bytomiu.  Od tej chwili zaczęliśmy Paulę rehabilitować w Warszawie w Centrum Zdrowia Dziecka. Podczas ćwiczeń metodą Vojty Paula bardzo płakała, ćwiczenia te były bardzo skuteczne i pomocne. Gdy córka miała cztery lata zostawił nas jej “ojciec”. Do dziś nie widział Pauli więc pozbyłam go praw rodzicielskich.  Było bardzo trudno bez mieszkania i dochodów zarówno Pauli jak i mi.  Musiałyśmy wrócić do moich rodziców.

W wieku pięciu lat córka rozpoczęła zajęcia  w Centrum Pomocy Dziecku Niepełnosprawnemu i Jego Rodzinie gdzie uczęszcza do dziś. W ośrodku tym Paula ma zajęcia logopedyczne, psychologiczne, rehabilitację, dogoterapię, zajęcia manualne  oraz muzykoterapię. Paula sama nie chodzi, nie mówi, nie je, nie pije, w potrzebach fizjologicznych musimy Jej pomagać. Czasami wypowie słowo mama lub inne słowa w  języku rozumianym tylko przez siebie wtedy jest bardzo wesoło.  Paula sama śmieje się z dźwięków wydawanych przez siebie. Intelektualnie rozwija się prawidłowo.

Szkołę podstawową i gimnazjum ukończyła z wyróżnieniem i czerwonym paskiem na świadectwie. W lipcu 2012 roku wyszłam za mąż ponownie. Paula bardzo męża kocha. Traktuje Go jak swojego ojca a on Ją jak swoją córkę.

W maju 2013 roku na świat przyjdzie siostra Pauli czekamy na nią wszyscy z niecierpliwością.

W tych paru słowach chciałam opisać nasze 17 lat zmagań o życie córki. Zapraszam do Pauli bloga, gdzie chcemy na bieżąco dzielić się z ludźmi Pauli radością, optymizmem oraz walką o jej zdrowie życie.

Reklamy

Autor: paulastellmach

https://paulastellmach.wordpress.com Przekaż 1% Pauli Stellmach z Częstochowy. Poznaj czym jest dziecięce porażenie mózgowe. Nie jest chorobą postępującą ani zaraźliwą a stanem spowodowanym przez uszkodzenie tych części mózgu, które są odpowiedzialne za właściwą kontrolę mięśni i całego ciała. Paralysis cerebralis infantium. Cerebral Palsy. MPDz.

Możliwość komentowania jest wyłączona.